• Adres: YEŞİLLİK CAD. SEL GEÇEN MODECA İŞ MERKEZİ Z1
  • 7/24 Arayabilirsiniz: +90 (553) 250 51 64

Benimle Bağlantı Sağlayın

Vizyonumuz

2009 yılında pergola, tente ve cam balkon üretimine başlayan firmamız, günümüze kadar birçok çelik konstrüksiyon projesini başarıyla hayata geçirmeye hazırlanan bir firma haline gelmiştir. İzmir Tente İmalat, İzmir'de üretim faaliyetlerine başlamış ve bugün büyüyerek çeşitli ürünleriyle Türkiye'nin her yerine hizmet vermektedir. Firmamız kış bahçeleri, cam, pergoladan cam balkonlara kadar birçok ürün üretmektedir. Tüm bu projelerde yenilikçi ürünleri sergilemek için İzmir Tente olarak trendi takip eden sürgülü, katlanır ve sürgülü ürünlerin oluşturulmasını sağlıyoruz. Bu nedenle müşterilerimize kullanım kolaylığı getirecek estetik çözümler de sunmaktayız.

Pergola Nerelerde Kullanılır?

Pergola dört mevsim boyunca kullanılacak alanlar elde edilmesini sağlar. Bahçe ve balkonların ömrünü tüm yıla yayan pergole sistemi evlerde özellikle bu alanlarda kullanılmaktadır. Balkonları hem dışarıdaki soğuk havadan koruyan pergole aynı zamana balkon için de hoş bir görünüm sağlıyor. Bir diğer kullanım alanı olan bahçelerde de sık sık tercih edilen pergole sistemi, bahçeleri de soğuk ve yağmurlu havalardan koruyarak ev sahiplerine yılın her ayı değerlendirecekleri bir bahçe alanı sağlıyor. Tüm dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen pergoleyi bazı belediyelerin yaptığı yürüyüş yolları veya kaldırımlarda da görebilirsiniz.

Pergola Nasıl Yapılır?

Uzman firmalar tarafından yapılması gereken pergole, yapımı zahmetli olan bir sistemdir. Doğru kurulumun oldukça önemli olduğu pergole sistemi hem ahşap hem de demir malzeme kullanılarak yapılabilir. Pergole yapımı için ahşap malzeme seçilmişse, ahşabın kalitesi büyük önem taşımaktadır. Pergole yapılacak alanın pergoleye göre tasarlanması gerekmektedir. Sedir, sekoya, Rus çamı gibi ağaçların kullanılarak yapıldığı pergolede yapının dayanıklılığı açısından kullanılacak ahşabın türü çok önemlidir. Doğal görüntüsüyle en çok ahşap malzemenin tercih edildiği pergolelerde 50 yıl gibi uzun bir ömrü olan tik ağacı tavsiye edilmektedir.